Kai Munk 70 år

Kasserer Kai før en holdkamp for 1.-holdet mod
de daværende supermænd fra Philidor; januar 2017

Det er sjældent, at klubben officielt hylder fødselsdage, men man har lov at gøre undtagelser. Det er nemlig i dag lige præcis 70 år siden, at vores alles kassemester, Kai, så dagens lys for første gang.

Gennem mange år har Kai været en stabil spiller på især 1.- og 2.-holdet, men efter valget som kasserer for et par år siden har den pensionerede IT-mand sat en helt ny standard for – nej, ikke kreativ bogføring, men kunsten at holde snor i alle posterne. Sammen med formand Torkild fortjener Kai en stor del af æren for klubbens nuværende, høje aktivitetsniveau.

Stort tillykke, og keep up the good work!

Views All Time
Views All Time
92
Views Today
Views Today
4

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Sponsorer
Guld sponsor NordeaRema1000 Carlsberg Steel Coating A/S Bronze sponsorer