Smuk Skak Weekend EMT – resultater

Smuk Skak Weekend EMT, tidligere Skanderborg EMT, blev det bedste for de lokale Skanderborg spillere i mange år. Ud af 9 tilmeldte lokale spillere blev der præmier til næsten halvdelen; en andenplads til John og hele tre førstepladser til Colin, Jonas og Akbari. Stort tillykke herfra.

Præmietagere ved Smuk Skak Weekend EMT 2021:

Mester 1,1. præmie og samlet vinder: FM Viktor Haarmark Nielsen
Mester 1, 2. præmie: IM Jens Ove Fries Nielsen og FM Martin Matthiesen
Mester 2, 1. præmie: Jens Olaf Svanholm Fogh, Viby Skakklub
Mester 2, 2. præmie: Casper Yukun Liu, BMS Skak
Mester 3, 1. præmie: Luitjen Akselsson Apol
Mester 3, 2. præmie: John Hansen, Skanderborg Skakklub og Adesh Easwaralingam, Fredericia Skakforening
Mester 4, 1. præmie: Lars Schøning, Skive Skakklub
Mester 4, 2. præmie: Stephen Joyce, Skakklubben af 1968
Basis 1, 1. præmie: Colin Watson, Skanderborg Skakklub
Basis 1, 2. præmie: John Christopher Højstrup Christensen, Silkeborg Skakklub Af 1930 og Aage Søndergaard Nielsen, Springeren Kolding
Basis 2, 1. præmie: Daniel Tuk Hartsø Jarlskov, BMS Skak
Basis 2, 2. præmie: Morten Lyck Hansen, Skakklubben af 1968 og Bjarke Hellemann, Syddjurs Skakklub
Basis 3, 1. præmie: Christian Ringsmose, Læseforeningens Skakklub
Basis 3, 2. præmie: Allan Westenborg, Syddjurs Skakklub og Flemming Pagh Iversen, Skakklubben af 1968
Basis 4, 1. præmie: Kristian Gade Burgaard, Læseforeningens Skakklub
Basis 4, 2. præmie: Alf Andries, Frem Skakklub
Basis 5, 1. præmie: Jonas Chul Bistrup Larsen, Skanderborg Skakklub
Basis 5, 2. præmie: Thomas Skjernaa Mygind, Århus Skakklub/Skolerne
Basis 6, 1. præmie: Christoffer Vinther, Frem Skakklub
Basis 6, 2. præmie: Emil Zander, Kjellerup Skakklub
Basis 7, 1. præmie: Hedayatullah Akbari, Skanderborg Skakklub
Basis 7, 2. præmie: Sune Huus, Nordre Skakklub og Erik Pontoppidan, Skakklubben Evans og Peter Sørensen
Basis 8, 1.-2. præmie: Villads Majvang Sandmann, Læseforeningens Skakklub og Alexandru Pirtac, Skakklubben af 1968
Basis 9, 1. præmie: Kasper Skov-Nielsen, Skakklubben af 1968
Basis 9, 2. præmie: Ramadan Mustafov Saliev, Horsens Skakforening
Basis 9, 3. præmie: John Hørup Christensen, Skakklubben af 1968

Se alle resultater her

Tillykke til alle præmietagere og på gensyn en anden gang, vi håber alle har haft en god oplevelse.

Mvh. Skanderborg Skakkllub

Views All Time
Views All Time
192
Views Today
Views Today
1
Sponsorer
Guld sponsor Steel Coating A/S Nordea Bronze sponsorer